Section for Poles / Dzial dla Polaków !

General discussion about DSJ4.
Locked
O.K.E.Y
Posts: 11
Joined: 18 Feb 2011, 20:24

Post by O.K.E.Y »

Że ma wyjść 1-10 marca
Personal BEST: 213,89M
dsj 4
Posts: 344
Joined: 27 Feb 2011, 21:39
Location: PL
Contact:

Post by dsj 4 »

wpisz w google tam będzie pisac
O.K.E.Y
Posts: 11
Joined: 18 Feb 2011, 20:24

Post by O.K.E.Y »

Ale co wpisać?
Personal BEST: 213,89M
dsj 4
Posts: 344
Joined: 27 Feb 2011, 21:39
Location: PL
Contact:

Post by dsj 4 »

tomyhy wrote:zapytaj się jeszcze z 20 razy bo nikt nie zauważył..

sory ale się niemoge doczekac
dsj 4
Posts: 344
Joined: 27 Feb 2011, 21:39
Location: PL
Contact:

Post by dsj 4 »

O.K.E.Y wrote:Ale co wpisać?
dsj 4 beta 2 kiedy lub dsj 4 beta 2 i szukaj wszędzie ale to pewnie plotka
O.K.E.Y
Posts: 11
Joined: 18 Feb 2011, 20:24

Post by O.K.E.Y »

A kto może?
CO ja w google mam wpisać?
Personal BEST: 213,89M
mask
Posts: 799
Joined: 01 Oct 2009, 13:49
Location: Poland
Contact:

Post by mask »

aż ręce opadają, jak widzę, co tu się dzieje i ręka sama wędruje w stronę głowy...
kitrak
Posts: 178
Joined: 20 Jan 2011, 17:52
Location: Poland

Post by kitrak »

Tutaj to niech sobie piszą, szkoda tylko, że co niektórzy (a w szczególności pewien jeden osobnik) ciągle zakłada kolejne bezsensowne tematy.
bulwa11
Moderator
Posts: 1079
Joined: 23 Mar 2010, 21:11
Location: Poland

Post by bulwa11 »

Boże ludzie myślcie coś !! przecież tutaj jest najlepsze i najbardziej wiarygodne źródło informacji !! TYLKO JUSSI wie kiedy wyjdzie Beta 2 bo on ją sam tworzy więc najpierw napiszę to na tym forum !! a nie na jakiejś stronie nie wiadomo jakiej będzie ktoś pisał i robił wszystkich w balona


myślenie nie boli !!!!
Mistrz
Posts: 354
Joined: 28 Feb 2011, 00:48

Post by Mistrz »

Gra po prostu wymiata.

Dużo grałem w DSJ 3 rozgrywając na przykład PŚ czy inne także trójka bardzo mi się podobała, ale...
Gdy pierwszy raz włączyłem dsj4 i wbiłem na trening i wyskoczyłem z progu to ryjem przeryłem całą bulę z góry na dół. Kompletnie skakać nie umiałem, ale po kilkuset skokach opanowałem technikę. Fizyka w DSJ4 jest świetna, o wiele lepsza niż w DSJ3. Oczywiście nadal zdarza mi się przekoziołkować po wyjściu z progu czy wyrżnąć podczas lądowania, ale obie skocznie już przeskoczyłem. Co ciekawe jak opanowałem technikę skakania w DSJ4 i potem powróciłem do DSJ3 to z kolei w trójce nie umiałem skakać ;) W czwórce najlepiej jest ustawić jak najmniejszą czułość myszy (zupełnie odwrotnie niż w poprzedniczce). Niektórzy piszą, że podczas wybicia nie ruszać myszką. Otóż bzdura. Trzeba trochę do góry ruszyć, by nie zaryć zaraz głową na bulę a potem przesunąć ku dołowi by lecieć poziomo. Lądowanie jest dużo prostsze i bardziej realistyczniejsze niż w trójce. Ogólnie wszystko super i na plus skocznie: rzeczywiste nazwy oraz wygląd skoczni (charakterystyczny romb na dole z czerwonych kresek).
Ktoś pisał wcześniej, że do drugiej serii kwalifikuje się 31 czy 32 skoczków. Właśnie - dlaczego tak jest? W rzeczywistości tak nie ma, no chyba, że dajmy na to na 30 miejscu byłoby dwóch skoczków ex aequo to wtedy w drugiej serii jest 31, ale gdy na czysto mamy 30 skoczków to zdarza się, że dodatkowo przechodzi jeszcze jeden albo dwóch.

Moje propozycje:
1. Wybór graczy, którzy będą sterowani przez komputer czyli tak jak mieliśmy w Trójce, ale myślę, że to będzie.
2. Podczas rozgrywania World Cup'u przydałoby się różne opcje, takie jak:
- możliwość wykluczenia danego zawodnika z danych zawodów/kwalifikacji na danej skoczni
- możliwość włączenia nowego skoczka do gry podczas rozgrywki w World Cup.
- możliwość zmiany kolorów kombinezonu podczas rozgrywki w World Cup (między zawodami)
- możliwość pominięcia danej skoczni z zawodów albo włączenia do rozgrywki innej. Obecnie wszystko jest ustalane z góry a to nie jest zbyt wygodne.
3. Oprócz World Cup i Team Cup przydałby się tryb "Turniej Czterech Skoczni", "Mistrzostwa" czy "Olimpiada"
4. Trochę lepsza fizyka upadku. Co prawda obecnie jest całkiem przyzwoicie, ale nadal jest np. coś takiego, że skoczka może zgiąć w pół podczas upadku na skoczni.
5. W dsj3 wiatr potrafił się diametralnie zmienić, aż do przesady i szanse nie były równe, w dsj4 chyba jest to poprawione ale tak o tym wspominam.
6. Ciekawą rzeczą byłoby wprowadzenie punktów za wiatr/belkę i możliwość włączenia/wyłączenia takiego systemu w opcjach
7. Lepsza grafika kombinezonów - bardziej rzeczywista (ale to już jakby nie było co z czasem zrobić ;) )

Jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy to napiszę.
Podsumowując, gra jest świetna
bulwa11
Moderator
Posts: 1079
Joined: 23 Mar 2010, 21:11
Location: Poland

Post by bulwa11 »

mistrzu :)

co do zawodników kwalifikujących się to jest tak że oprócz 30 kwalifikuję się również zawodnik/zawodnicy którzy skoczyli 95% najdłuższego skoku ale upadli. Oni mają awans do drugiej serii tak jak najlepsza trzydziestka ;).
Maxvir
Posts: 23
Joined: 26 Feb 2011, 23:16
Location: Top Secret

Post by Maxvir »

Ale tego nie powinno tu być , jeżeli chcesz , by gra była jak najbardziej realistyczna , mnie osobiście to się nie podoba , bo przecież każdym lepszym skokiem nie musisz lądować , a w drugiej serii masz 40 zawodników , to będzie problemem na małych skoczniach , gdzie odległości nie różnią się zbytnio od siebie , a co d postu mistrza - przydały by się takie opcje , ale na pewno nie od razu.
Co do osobnika "Dsj 4" bądź cierpliwy , nie da się zrobić wszystkiego od razu , nie pospieszaj pana Jussiego , bo może on coś ważnego przeoczyć :wink:
Ps. przydały by się do wyboru różne rodzaje kombinezonów , nart , kasków - chodzi mi o np. dwukolorowe , ze sponsorami ( zmyślonymi oczywiście ) , ze wzorkami , itp. :wink:
Metsi
Posts: 219
Joined: 23 Jan 2007, 11:11
Location: Gostynin [Poland]

Post by Metsi »

Maxvir wrote:Ale tego nie powinno tu być , jeżeli chcesz , by gra była jak najbardziej realistyczna , mnie osobiście to się nie podoba , bo przecież każdym lepszym skokiem nie musisz lądować , a w drugiej serii masz 40 zawodników , to będzie problemem na małych skoczniach , gdzie odległości nie różnią się zbytnio od siebie , a co d postu mistrza - przydały by się takie opcje , ale na pewno nie od razu.
Co do osobnika "Dsj 4" bądź cierpliwy , nie da się zrobić wszystkiego od razu , nie pospieszaj pana Jussiego , bo może on coś ważnego przeoczyć :wink:
Ps. przydały by się do wyboru różne rodzaje kombinezonów , nart , kasków - chodzi mi o np. dwukolorowe , ze sponsorami ( zmyślonymi oczywiście ) , ze wzorkami , itp. :wink:
To jest oficjalna zasada FIS stosowana we wszystkich konkursach pucharu świata. Jak to może być nie realistyczne?
Image
doniomarianos
Posts: 3
Joined: 22 Feb 2011, 14:34

Post by doniomarianos »

a może cos takiego,żeby zawodnik po swoim dalekim skoku umiał się cieszyc:P tzn. reka uniesiona w góre albo cos jak w dsj2:)
Koniasty
Posts: 144
Joined: 01 Feb 2011, 19:58

Post by Koniasty »

Byle żeby to nie było takie gówno jak RTL Ski Jumping!
W tej grze robisz co chcesz!
O to chodzi w DSJ!
Wybijesz sie w polowie rozbiegu
Pełen freestyle!
Locked