[Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

General discussion about DSJ4.
Di Stefano
Posts: 734
Joined: 18 Jul 2011, 18:07

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by Di Stefano »

szczerze powiedziawszy to dsj4 to bardzo dobra gra ale gdyby była na półce sklepowej i wisiała cena np. 160zł to nie wiem czy bym się zdecydował, a tak to jest warta swojej ceny. moim zdaniem to głównym powodem piracenia czyli jakieś 85% to są ludzie w wieku 11-16 lat nie mający konta, którzy chcą pograć ale nie mają jak bo np. Rodzice nie chcą im dać założyć konta na paypal, więc jadą na piracie bo jest to ogólnodostępne. Druga sytuacja jest jak się ludzie nauczyli że nie opłaca się kupować własnego klucza i płacić tą śmiesznie niską cene więc nie chcą kupować klucza bo wiedzą że za 2 dni będzie pirat w sieci. z piractwem się nie wygra ale ważne że chociaż 50% ludzi mam nadzieje ma klucz kupiony
FeRu
Posts: 45
Joined: 30 Dec 2010, 22:20
Contact:

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by FeRu »

trime wrote:Niewiele wydawców wydaje wersje demonstracyjne i przez to kupujemy coś w ciemno. Chcesz poznać coś czego nie da się obejść? Bardzo proszę. Serwer na którym są pliki gry i do Ciebie przez neta transmitowany jest jedynie obraz gry coś na zasadzie filmu na youtube. Nie mów mi, że potrzeba neta bo w dzisiejszych czasach praktycznie każdy kto ma komputer ma internet.
Masz na myśli działanie w tzw "chmurze" tak jak zaczynają działać obecnie antywirusy,niestety strumień wysyłanych danych da się bez większego problemu przechwycic, ba...nawet wystarczy ustalić adres serwera obejść zabezpieczenia i zrobić na niego włam a potem wykraść wszystkie pliki gry oraz inne ważne dane typu(dane licencyjne itp). Wszystko co jest gdzieś fizycznie zapisane na jakimkolwiek serwerze na ziemi da się wykraść, także nie mów że jest to nie osiągalne,widać jeszcze nie wiesz do czego są zdolni crackerzy (nie mylić z hackerami bo oni łamią zabezpieczenia tylko po to żeby pokazać twórcom ich słabe strony nie czerpiąc korzyści z wykradzionych danych itp,bo za dużo ludzi myli pojęcie cracker i haker to taka mała dygresja z mojej strony ;p )A skąd to wiem? A no stąd iż studiowałem informatykę i cały czas obracam się poniekąd w tych tematach żeby wiedzieć co mówię.
Image
Mateo1991
Posts: 341
Joined: 10 Apr 2011, 12:06
Location: TKN

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by Mateo1991 »

@FeRu widzę, że tematy informatyki nie są ci obce spoko potrafisz wyjaśnić pewne kwestie, wręcz profesjonalnie :). Wracając do tematu zabezpieczeń, fakt faktem piractwo było i będzie, nie tylko DSJ pada ofiarą piractwa praktycznie wszystkie gry, filmy i muzyka padają tego typu ofiarą no ale cuż z tym raczej wygrać się nie da. Ale klucz który odtrzymujemy jest tylko naszym kluczem, więc zachowajmy go dla siebie i nie rozdajmy na prawo i lewo, ha odrazu lepiej...dobrze by było ale wersji klucza do full będzie pewnie sporo, więc z tym nie wygramy. Od człowieka zależy czy da klucz do neta czy zostawi dla siebie i z nikim się nie podzieli... nie wiem. Nie zgodze się bulwa11 z tobą w kwestji takiej, że "gry kosztują majątek a i tak są słabe". Moim skromnym zdaniem zanim kupię gre czy film, najpierw przeczytam recenzję, zapoznam się z towarem i wtedy zdecyduję czy biorę lub nie. Pamiętam gdy kupowałem PES6, kosztował 130 zł, ale wcześniej czytałem co biore nie żałuje uskładałem kase i kupiłem, Crysisa dostałem w prezencie to pomijam, ale dodatek kupiłem też nie żałuje. Qake 4 rewelka warta 80 zł, była już po premierze. Cuż kolejne odsłony PES również brałem z wyjątkiem 11 bo dla mnie jest nie na miejscu. Sory że tak zboczyłem z tematu ale taka jest prawda, nikt nie musi kupować gier w ciemno. Dlatego uczciwym graczom, polecam lekture w czasopismach o grach i podjęcie decyzji. Natomiast ci co wolą inne rozwiązania niech testują każdy gra w co chce i jak chce. No a przedewszystkim, nie kupuję się gry w kilka dni po premierze wiadomo że ceny będą nieziemskie dlatego lepiej jest troszkę poczekać i kupić taniej. Na niektóre produkty zwyczajnie mnie nie stać i za gre na pewno nie dam więcej niż 200zł, NEVER!!!. Gry to naprawde fajny biznes i firmy zbijają fortuny, mam nadzieję jednak, że ceny gier w kolejnych latach będą niższe.
trime
Posts: 22
Joined: 03 Sep 2011, 23:03

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by trime »

I widzisz freu jesteś w błędzie wystarczy odpowiednie zabezpieczenie. Np coś co codziennie zmienia wartości w plikach i stare pliki pobrane nie są ważne. Zresztą jak taki obeznany jesteś to wykradnij dane moje z banku czy z urzędu miasta. Jest jeszcze mocniejsza opcja ale nie będę dzielił się moim pomysłem;p No wiecie ale tez częste stwierdzenie takie" po co mam płacić za coś co mogę mieć za darmo". najlepsze rozwiązanie według mnie tańsze gry i dodawanie jakiś bonusów, dlc czy innych prezentów. Mateo1991 jak na podstawie czyjejś opinii kupujesz gry to powodzenia. Komuś się coś spodoba innej osobie nie. Jeśli mówisz o grach które są seriami można zaryzykować. A co zrobić w przypadku gry która aktualnie wychodzi nowa np Dead Island? Zapowiada się ciekawie ale czy mnie wciągnie?
FeRu
Posts: 45
Joined: 30 Dec 2010, 22:20
Contact:

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by FeRu »

trime wrote:I widzisz freu jesteś w błędzie wystarczy odpowiednie zabezpieczenie. Np coś co codziennie zmienia wartości w plikach i stare pliki pobrane nie są ważne. Zresztą jak taki obeznany jesteś to wykradnij dane moje z banku czy z urzędu miasta.
Czy ty sądzisz,że obecnie wykradnięcie plików trwa kilka dni? Wystarczy max kilka godzin(czasem nawet minut dla łącz większych niż 1Gbps) ,a jeśli chodzi o zmianę sum MD5 to musiały by być to zmiany w całości struktury plikowej(wszystkich plików w grze jeśli aplikacja przeprowadzała by jej kontrolę przed uruchomieniem) żeby ta gra nadal działała, chociaż i to nie zawsze, gdyż modyfikując gry często się zmienią sumy kontrolne plików w grze, a one nadal działają, także twój argument można co najwyżej potłuc o któryś pośladków.

Co do drugiej części twojej wypowiedzi skierowanej do mnie to powiem Ci tylko że nie jestem hakerem ani crackerem tylko posiadam pewną wiedzę w pewnych dziedzinach żeby wiedzieć co mówię, ale rozumiem że "tonący brzytwy się chwyta" :wink:
Image
Mateo1991
Posts: 341
Joined: 10 Apr 2011, 12:06
Location: TKN

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by Mateo1991 »

Drogi @trime, chodzi mi o to, że "zapoznaje" się z towarem, jak mówiłem czytam o grze która mnie ciekawi, tak jak załużmy wspomniany przez ciebie "Dead Island". Gry w czasopismach nie opisuje ktoś przypadkowy z ulicy tylko ktoś kto w tym siedzi testuje godzinami i przedstawia swoją ocenę. Następnie porównaj to z twoimi oczekiwaniami, oblukaj trailer to też bardzo ważne widzisz jak gra wygląda, a na koniec zdecyduj czy bierzesz czy nie.
dzamper
Posts: 218
Joined: 29 Jan 2007, 19:15

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by dzamper »

trime wrote:Np coś co codziennie zmienia wartości w plikach i stare pliki pobrane nie są ważne.
Myślisz jak Ubisoft. Co, jeśli ktoś chce pograć bez dostępu do internetu?
Image     Image
Di Stefano
Posts: 734
Joined: 18 Jul 2011, 18:07

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by Di Stefano »

po co ta dyskusja o tym piractwie to coś zmieni? chyba tylko stworzy niepotrzebne kłótnie
Bartek Palewicz
Posts: 1150
Joined: 25 Mar 2011, 15:48
Location: Poland

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by Bartek Palewicz »

Di Stefano wrote:po co ta dyskusja o tym piractwie to coś zmieni? chyba tylko stworzy niepotrzebne kłótnie
Może z niej wyniknąć jakiś dobry pomysł który ktoś podrzuci Jussiemu. Bo forum służy właśnie do dyskusji.
Image
Image
Mistrz
Posts: 354
Joined: 28 Feb 2011, 00:48

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by Mistrz »

Co do generatora wbudowanego w grze, to działa to pewnie na zasadzie wiadomości i jej funkcji skrótu. W przypadku DSJ4 skrótem jest klucz, który wysyła Jussii, a wiadomością jest nasze imię i nazwisko. Wiadomość przekształca się za pomocą pewnych algorytmów i powstaje w ten sposób klucz. Generator wbudowany w grę, przekształca imię i nazwisko w taki sam sposób i powstaje klucz. Teraz ten powstały klucz porównuje się z kluczem od Jussiego i jeżeli integralność danych się zgadza to klucz pasuje. Nie jest do tego potrzebny internet. Inaczej to nie wiem jakby to miało działać.

Sprawa druga. Nie można zrobić czegoś w stylu aktywacji gry przez internet bo to nie jest TYLKO gra przez internet. Wszelkie kombinacje spowodują, że np. po reinstalacji gry bądź systemu operacyjnego nie będzie można ponownie aktywować gry. Musi być tak jak jest. Bo obojętnie jakby to nie było, to i tak natura zawsze znajdzie sposób :D
KubaZa
Posts: 58
Joined: 12 Apr 2011, 16:22
Location: Poland

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by KubaZa »

Hej ludzie, dawno nie wchodziłem na forum i mam pytanie mianowicie dotyczących skoków w Zakopanem i ferii zimowych.
Zobaczyłem w necie że w pierwszy weekend ferii odbędą się skoki w Zakopanem...
I chciałbym się dowiedzieć (być może wiecie( z czym powinienem się przygotować na wyjazd do Zakopanego (mieszkam w Olsztynie).
Do jakiego hotelu mógłbym pojechać, czy pociągi w styczniu bedą sprawnie działały, czy gdy zwykle wy np tam jedziecie to nie ma przesiadek z pociągów...
Mateo1991
Posts: 341
Joined: 10 Apr 2011, 12:06
Location: TKN

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by Mateo1991 »

@KubaZa Fajnie, że masz ferie akurat wtedy gdy będzie PŚ, 1. Co powinienem zabrać do Zakopanego? hmmm no cuż, na to pytanie sam sobie odpowiedz, wiadomo że nie pojedziesz w krótkim rękawku tylko w czymś cieplejszym, spodnie, kurtka,flaga,wuwuzela,czapka itp... 2. Do jakiego hotelu mógłbym pojechać? Jest mnóstwo hoteli, pensjonatów i domków wczasowych w Zakopanem, jak serio tam chcesz pojechać, znajdź na mapie te które są najbliżej skoczni i te które przedewszystkim są TANIE. Osobiście polecam zwykły Pensjonat niż jakiś hotel, max 2km lub nawet 3km od skoczni. 3 Czy pociągi w styczniu będą sprawnie działały. Jakie pociągi?!?! KubaZa, nie polecam wycieczek naszymi liniami PKP,różnie z nimi jest. Nie lepiej zorganizować transport autokarowy?, napewno masz taką możliwość, albo jechać z rodzicami samochodem... PKP to ostateczność jak dla mnie, bardzo mało jeżdże pociągami. Będziesz jechać ze 3 dni :D. Sprawdź połączenia autokarowe z Olsztyna do Zakopanego, jeżeli takowych nie będzię, no to sprawdź z Olsztyna do Krakowa, a następnie z Krakowa do Zakopca. Aha co do noclegów, zacznij już dziś rezerwować miejsca, bo później, może najzwyklej zabraknąć ci miejsca i wydasz fortunkę dla jakiegoś Bacy za nocleg w zwykłym pokoiku. Osobiście polecam WDW Kościelisko, miejscowość wraz z ośrodkiem wypoczynkowym tuż obok Zakopanego, blisko do centrum 5km, ale szybko się idzie, do skoczni troche dalej, no ale są podmiejskie linie busowe. Myślę, że chodź trochę pomogłem :)
KubaZa
Posts: 58
Joined: 12 Apr 2011, 16:22
Location: Poland

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by KubaZa »

Dzięki naprawdę pomogłeś ;d
Jednak źle mnie zrozumiałeś jeśli chodzi o to w co mam się ubrać ;d
I rzeczywiście jeżeli na 100% tam pojadę to chyba sprawdzę te autokary, bo samochodem raczej tam nie pojadę...
No cóż dzięki, oblukam jakieś tanie pensjonaty tera ;d
pPrusio98
Posts: 45
Joined: 13 Apr 2011, 16:17
Location: Polska
Contact:

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by pPrusio98 »

Kuba, ja mieszkam niedaleko Olsztyna i być może też wybiorę się na PŚ. Ale raczej z rodzicami pociągiem, bo dużo bardziej komfortowo i bezpieczniej jedzie się pociągiem, mimo wszystko. W poprzednie wakacje byłem w Zakopcu i z Olsztyna wyjechaliśmy po 20, później przesiadka chyba w Działdowie i później bezpośrednio do Zakopanego, w wagonie sypialnym. Dojechaliśmy po 11. Super. Tak jak kolega wyżej polecam pensjonaty, niektóre są po prostu tanie. I jak jedziesz to lepiej zostać na kilka dni, pochodzić po górach... :)
Mateo1991
Posts: 341
Joined: 10 Apr 2011, 12:06
Location: TKN

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by Mateo1991 »

Dokładnie, zgadzam się z pPrusio98, chodzenie po górach to fajna sprawa. Ale osobiście polecam, lato lub jesień na takie wycieczki, sam osobiście mykam za miesiąc samochodem do Zakopanego pozdobywać pare wyżyn :D. Na skoki też prawdobodobnie się wybiore bo ostatnio byłem w 2007 na PŚ. Pora przeżyć to jeszcze raz :D. Do tego "komfortu" i bezpieczeństwa w pociągach mam inne zdanie, no dobra chyba że jedziesz pierwszą klasą, standardowa klasa, no jest słaba.... ale każdy jedzie jak mu się podoba :). Ja polecam autocar
Locked