[Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

General discussion about DSJ4.
Locked
dudolinho90
Posts: 353
Joined: 03 Jul 2011, 14:51
Location: New York

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by dudolinho90 »

a wgl sprawdzał ktoś czy da rade bez podlaczenia do internetu to zrobic?
Image

Image
trime
Posts: 22
Joined: 03 Sep 2011, 23:03

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by trime »

klucz jest zapisany w systemie:
xxxx - xxxx - xxxx - xxxx - xxxx
Co daje nam 5 liczb po 4 cyfry. Twoje imię i nazwisko, a właściwie jego litery są zamieniane na wartości liczbowe tak, że np pierwsze 4 liczby to zakodowane twoje imię i nazwisko a ostatnia cyfra to liczba kontrolna tak jak w naszych peslach, nipach czy innych takich numerach. Więc Jussi ma jakieś 10000000000000000(16 zer) możliwości przypisania danych. oczywiście może używać też jakieś cyfry z ostatniej liczby co da mu dodatkowe kombinację. Ale sądzę, że 10000000000000000(16 zer) to i tak wystarczająca liczba.
bulwa11
Moderator
Posts: 1079
Joined: 23 Mar 2010, 21:11
Location: Poland

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by bulwa11 »

generator się nie łączy, jest taki sam w grze jaki ma Jussi, więc wygenerowany klucz będzie prawidłowy w grze.
Di Stefano
Posts: 734
Joined: 18 Jul 2011, 18:07

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by Di Stefano »

nie rozumiem, to jak bez internetu on się aktualizuje? w grze ?
KubicaR
Posts: 158
Joined: 31 Aug 2011, 22:26

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by KubicaR »

Ja też nie wiem, ale wiem, że bez neta działa. Ale w jaki sposób nowe kody wbija nie wiem.
dudolinho90
Posts: 353
Joined: 03 Jul 2011, 14:51
Location: New York

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by dudolinho90 »

no to kody są juz wpisane w grze jest ich tam x liczba i bez neta mozna podac byc moze inne imie i nazwisko ; ) ( pewnie sie myle)
Image

Image
dzamper
Posts: 218
Joined: 29 Jan 2007, 19:15

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by dzamper »

Mam ochotę wykonać soczystego facepalma.

Jak sama nazwa wskazuje, generator kluczy generuje klucze. A na podstawie czego? Ano na podstawie imienia i nazwiska. Podasz to samo, dostaniesz ten sam klucz. Nie wiem, gdzie tu jest potrzebne ręczne wbijanie kodów, wbijanie nowych kodów albo aktualizacja.
Image     Image
dudolinho90
Posts: 353
Joined: 03 Jul 2011, 14:51
Location: New York

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by dudolinho90 »

No wszystko jest okej ale skad gra wie, ze wpłaciłeś te 60 zł jak nie masz neta??
Image

Image
dzamper
Posts: 218
Joined: 29 Jan 2007, 19:15

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by dzamper »

Nie wie, po prostu losowo wpisując klucz masz szansę 1:100000000000000000000, że zgadniesz.
Image     Image
filipwil
Posts: 56
Joined: 07 Apr 2011, 13:06

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by filipwil »

Skąd gra wie? Bo gdybyś nie wpłacił byś nie miał poprawnego klucza od Jussiego!
Bartek Palewicz
Posts: 1150
Joined: 25 Mar 2011, 15:48
Location: Poland

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by Bartek Palewicz »

filipwil wrote:Skąd gra wie? Bo gdybyś nie wpłacił byś nie miał poprawnego klucza od Jussiego!
Po pierwsze to co napisałeś nie wyjaśnia skąd gra wie. Po drugie, dzamper ma rację. Gra nie wie czy gracz zapłacił. :roll:
Image
Image
filipwil
Posts: 56
Joined: 07 Apr 2011, 13:06

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by filipwil »

Nie wiem jak można to prościej opisać. Tak jak napisałem - w grze jest generator, który po wpisaniu imienia i nazwiska zmienia je w ciąg cyfr - klucz. Jest on wbudowany w gre, taka maszyna kodująca. Gdy wpiszemy imię i nazwisko generuje się prawidłowy kod, który jest jeden jedyny dla naszej kombinacji znaków (czyli naszych danych). Czyli gra wie jaki jest nasz poprawny key kod. Dotąd rozumiecie? Tak jak można sobie zakodować imię Filip na 12324, zakładając, że F=1, i=2, l=3, p=4 tak samo gra ma jakiś algorytm, program kodujący na podstawie którego wie jaki klucz należy wpisać. Jussi przed wysłaniem nam kodu nie wymyśla go, tylko klika w swoim programie - wpisuje nasze imie i nazwisko i wyświetla mu się kod (jest to proces automatyczny jeśli płacimy przez paypal, wszystko za niego robi komputer). Nie jest to losowy ciąg znaków, tylko tworzony powiedzmy jakimś wzorem matematycznym w uproszczeniu. No i przechodzimy do sedna - jak wpiszemy prawidłowy klucz, skoro nie zapłaciliśmy? Gra nie wie czy zapłaciliśmy, równie dobrze kod można zgadnąć, tylko jest baaardzo małe prawdopodobieństwo. Jak zapłacimy to otrzymujemy kod który po wpisaniu w grę porównuje się z tym który gra sobie wygenerowała. Gra "wie", że inaczej nie zdobędziemy prawidłowego kodu, niż wpłata pieniędzy.
Inaczej ma się sprawa z trybem online, bo jak zgadlibyśmy kod to nie będziemy mieli do niego dostępu. Której części mojej wypowiedzi nie rozumiecie?
dudolinho90
Posts: 353
Joined: 03 Jul 2011, 14:51
Location: New York

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by dudolinho90 »

Jest juz wszystko jasne dzamper wytlumaczyl lopatologicznie Ty rownież a mi o to wlasnie chodzilo ze jak zgadniemy ( co jest nierealne ) to tez sie gra odblokuje ;)
Image

Image
bulwa11
Moderator
Posts: 1079
Joined: 23 Mar 2010, 21:11
Location: Poland

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by bulwa11 »

a jeśli znajdzie się ktoś kto chce zgadywać to mam złą wiadomość. Jego szansa że trafi wynosi 1:100000000000000000000 czyli lepiej zrobi jeśli pójdzie zgadywać szóstkę w totka :D
Mateo1991
Posts: 341
Joined: 10 Apr 2011, 12:06
Location: TKN

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by Mateo1991 »

Myślę, że raczej nikt nie będzie zgadywał kodu rejestracyjnego :). Dokładnie jest tak jak mówisz, już prędzej w totka szósteczke trafisz :). Ale wiecie co mam na myśli, że napewno jak ktoś zakupi kod to będzie jak w poprzednich częściach, wersje tego kodu będą pojawiały się na forach stronach aż w końcu może któryś się trafi. Jest tyle stron na których można kody umieszczać, że w głowie się nie mieści, ostatnio często dość spotykanym źródłem jest "JU TJUB" kto nie doda jakiegoś filmiku ze skokiem odrazu jest info pod filmikiem, (klucz na gg pisać! idp.). Dość ciekawym zjawiskiem są również ludziki którzy dają kod w zamian za sms-a za 18zł lub taniej :D. Dla samego Jussiego i firmy na pełniaka myślę że każdego stać. Mam nadzieje że w tej wersji Jussi stworzy takie zabezpieczenia, że klucz będzie działać tylko na osobę która go zakupiła i nic innego.
Locked