Section for Poles / Dzial dla Polaków !

General discussion about DSJ4.
Locked
Paczu
Posts: 66
Joined: 09 Mar 2011, 18:18
Location: Koszalin

Post by Paczu »

Fizyka w DSJ4 jest nieziemska. Porównanie tej z DSJ4 i DSJ3 to jak niebo - ziemia.
J.MIRO
Posts: 850
Joined: 10 Mar 2011, 11:16
Location: POLAND

Post by J.MIRO »

Ja swoją przygodę z DSJ zacząłem 2 lata temu. Wpisałem sobie w google gry o skokach narciarskich. Oprócz rozmaitego RTLu i tej wyprodukowanej w Polsce, pojawił sie DSJ3. Wchodzę na stronkę, patrze, do ściągnięcia. A potem zaczęły się rekordy...
Kajek
Moderator
Posts: 529
Joined: 19 Mar 2008, 22:31
Location: Poland
Contact:

Post by Kajek »

osiągacie słabe wyniki
Kpicie czy o drogę pytacie? :D
najlepszy symulator który jest bliski tego aby odwzorować prawdziwe zachowania na skoczni
symulator? nie da się zrobić symulatora skoków, to tak samo gdyby NFS był symulatorem jazdy, musiałbyś mieć interaktywne narty, które nakładasz, hełm i pewnie rękwaiczki które symulowały by ruchy rękoma. dsj to nigdy nie bedzie symulator, ani symulacja, tylko gra zręcznościowa.
http://epgaming.net/ - Jedyny aktywny turniej DSJ3 na świecie!
http://epgaming.net/ - Only active DSJ3 tournament in the world!
Michs20
Posts: 58
Joined: 08 Feb 2011, 19:07

Post by Michs20 »

Kajek dsj3 i 4 to są symulatory. Tak samo jak masz symulator farmy to nie chodzisz z wirtualnymi grabiami i łopatą ;D.
Michs20
Posts: 58
Joined: 08 Feb 2011, 19:07

Post by Michs20 »

Widzę, że dużo ludzi modeluje własne skocznie. Chciałem zaprezentować własną:
Image

Na razie bez zeskoku ale to tylko szkic. Mam nadzieję, że się podoba.
Program Google SketchUp 6.
Adziu
Posts: 109
Joined: 01 Feb 2008, 15:55

Post by Adziu »

Mnie osobiście nie podobają się, a może inaczej, nie widzie żadnego sensu modelowania skoczni. Jeżeli czerpiesz z tego satysfakcję- ok, ale pokazywanie na forum jakchiś tandetnych bohomazów i pytanie się czy "fajne" to troszkę denerwuję. Przynajmniej mnie.
plkmetal1990
Posts: 46
Joined: 25 Feb 2011, 17:09

Post by plkmetal1990 »

"Deluxe Ski Jump jest uważana za jeden z lepszych symulatorów tej dyscypliny ze względu na wierne odwzorowanie praw fizyki lotu, prostotę sterowania oraz niewielkie wymagania sprzętowe, pozwalające na jej uruchomienie nawet na słabszych komputerach."
Wdg polskiej wikipedii, także chyba mamy już jasność...Ale jednak masz trochę racji bo to jest gra zręcznościowa jeśli chodzi o sterowanie, ale sama Fizyka jest tu symulacją i z tym nie ma się co sprzeczać...
Michs20
Posts: 58
Joined: 08 Feb 2011, 19:07

Post by Michs20 »

Dodaję to po to żebyście skomentowali i powiedzieli jeśli coś jest źle, wiem niektórzy takich rzeczy nie lubią ale szanuję to.
J.MIRO
Posts: 850
Joined: 10 Mar 2011, 11:16
Location: POLAND

Post by J.MIRO »

Michs20 wrote:Widzę, że dużo ludzi modeluje własne skocznie. Chciałem zaprezentować własną:
Image

Na razie bez zeskoku ale to tylko szkic. Mam nadzieję, że się podoba.
Program Google SketchUp 6.
Możesz to dać do tematu My hill.
Dragorwyin
Posts: 114
Joined: 23 Feb 2011, 13:27
Location: Poland

Post by Dragorwyin »

Michs20 wrote:Widzę, że dużo ludzi modeluje własne skocznie. Chciałem zaprezentować własną:
Image

Na razie bez zeskoku ale to tylko szkic. Mam nadzieję, że się podoba.
Program Google SketchUp 6.
Jak dla mnie to wszystkie te skocznie co zrobili użytkownicy tego forum są tandetne. To, że się zrobi 1 box, który się przeciągnie i pozgina nie znaczy, że jest to skocznia.
Dojże, że to nie wygląda dobrze, to jeszcze wogóle skoczni nie przypomina.

O czym mówię ? Popatrzcie, np. na to znalezione na google :

Image

Bez urazy, ale wszystkie skocznie jakie zrobiliście są poniżej krytyki jak dla mnie ;)

----

Przydało by się, żebyście chociaż jeszcze jakiś dobry render z porzadnym oświetleniem dali, a nie na odwal się, byle się pokazać.
Image
Kajek
Moderator
Posts: 529
Joined: 19 Mar 2008, 22:31
Location: Poland
Contact:

Post by Kajek »

Fizyka jest tu symulacją i z tym nie ma się co sprzeczać...
Nie jest, bo w żadnym stopniu jej nie odczuwamy, widziałeś kiedyś symulator przeciążeń? Tutaj fizyka jest jako odniesienie graficzne, jedynie na ekranie komputera.

W takim razie CS jest symulatorem zabijania? a CoD symulatorem wojny?
http://epgaming.net/ - Jedyny aktywny turniej DSJ3 na świecie!
http://epgaming.net/ - Only active DSJ3 tournament in the world!
plkmetal1990
Posts: 46
Joined: 25 Feb 2011, 17:09

Post by plkmetal1990 »

Kajek wrote:
Fizyka jest tu symulacją i z tym nie ma się co sprzeczać...
Nie jest, bo w żadnym stopniu jej nie odczuwamy, widziałeś kiedyś symulator przeciążeń? Tutaj fizyka jest jako odniesienie graficzne, jedynie na ekranie komputera.

W takim razie CS jest symulatorem zabijania? a CoD symulatorem wojny?
Tak, tylko że ty wrzucasz wszystko do jednego worka, a gra symulator to nie jest to samo co symulator do szkolenia pilotów, i zauważ że gier w których że tak nazwę od środka pilotujemy samolot jest masa, i każda mimo że siedzimy przy klawiaturze a nasz fotel się nie trzęsie nazywa się symulatorem...
dsj 4
Posts: 344
Joined: 27 Feb 2011, 21:39
Location: PL
Contact:

Post by dsj 4 »

ej a ja mam taki pomysł ale to w późniejszych wersjach co wy na to żeby pod nartami pisało Mediamond oczywiście na niebiesko.Jak ktoś może to niech przetłumaczy na angielski
Last edited by dsj 4 on 21 Mar 2011, 18:46, edited 1 time in total.
pajkul
Posts: 232
Joined: 30 Dec 2008, 00:11
Location: Poland

Post by pajkul »

ej nie.
.slander.86
Posts: 113
Joined: 05 Mar 2011, 22:06
Contact:

Post by .slander.86 »

Simsy to symulator życia, a ja jakoś nie odczuwam tego ;)
(...)
Locked