[Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

General discussion about DSJ4.
Locked
Di Stefano
Posts: 734
Joined: 18 Jul 2011, 18:07

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by Di Stefano »

on ci tylko tłumaczył co miał na myśli mateo. jak dla mnie ten screen wyglądałby lepiej jakby był z F8 ale to moje zdanie, a jak już jest z tej co jest to mogły być te drzewa mniejsze i bardziej dopasowonawne do tła, no nie wiem jak to powiedzieć, bo teraz troche jak tekstura wyglądają
radeksar1995
Posts: 328
Joined: 30 Jun 2011, 15:00
Location: POLSKA / POLAND (POL)

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by radeksar1995 »

Bartek on wcale nie skrytykował twojej pracy, a jak ktoś napisze post który Ci się nie podoba to właśnie takie posty piszesz... Skąd wiesz czy nic nie stoi na przeszkodzie żeby coś takiego zrobił? Może nie ma programu, lub może nie potrafi, a skoro ktoś napisał że to tylko propozycja to nie rozumiem dlaczego odpisujesz że potrafi tylko krytykować... Mi pomysł jaki zrobiłeś się podoba, ale nie ma większego sensu zmienianie grafiki w dsj4, jest odpowiednia, aby mogli grać też użytkownicy słabszych kompów i aby cieszyła tych którzy mogą sobie pozwolić na granie przy maksymalnych ustawieniach...
Bartek5035
Posts: 485
Joined: 22 Jan 2011, 00:27
Location: Poland
Contact:

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by Bartek5035 »

Bartek5035 wrote:to jest ok. 75% na ukończeniu
akurat dzisiaj poświęcam więcej czasu na ten projekt :)
Image
przy niektórych skoczniach po obu stronach rosną lasy, więc nie wiem czemu uważacie że drzewa są za duże...
rozmycia nie ma wcale... jest tylko gradian do dopasowania w tło, bez tego były by widoczne ostre krawędzie
ale tak jak mówię to jeszcze nie skończone, chodź nad tłem już prace zakończyłem
Image
Image
Winner WOT'S competitions: 35
Podium general classification of WOT: 10
Winner general classification of WOT: 5
Bartek5035
Posts: 485
Joined: 22 Jan 2011, 00:27
Location: Poland
Contact:

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by Bartek5035 »

217,68m Kulm !!! :D
Image
Image
Winner WOT'S competitions: 35
Podium general classification of WOT: 10
Winner general classification of WOT: 5
Bartek5035
Posts: 485
Joined: 22 Jan 2011, 00:27
Location: Poland
Contact:

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by Bartek5035 »

możesz powiedzieć, każda rada się przyda :)
Image
Image
Winner WOT'S competitions: 35
Podium general classification of WOT: 10
Winner general classification of WOT: 5
cruzzz112
Posts: 483
Joined: 12 Apr 2011, 12:56

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by cruzzz112 »

Nie chcę Bartek w żaden sposób podważać twoich umiejętności graficznych, bo sam grafiką się nie zajmuję, więc dużo o tym nie wiem. Ale jeżeli zobaczyłbym takie otoczenie w DSJ4, to najprawdopodobniej wróciłbym do DSJ3. Wszystko wygląda cholernie sztucznie, nie tyle sztucznie co nadziana amerykanka, której 60% ciała to silikon, ale tak sztucznie jak grafika we "włatcach móch" wszystko wygląda jak robione na siłę, w przeciętnej bajce lecącej na jim-jamie. Skocznia jest trochę rozpikselowana, krawędzie lasu wyglądają, jakbym patrzył na nie przez 30 letnie okulary, o grubości 0.5cm, a niebo wygląda, jakby za lasem objawił się Jezus. Nie wiem, komu jak komu, ale mi ta praca bardzo się nie podoba, ale to tylko moje skromne zdanie, zwykłego, szarego usera, którego pojęcie o grafice komputerowej jest równe 0.1, jednak pojęcie o wyglądzie świata to 100%, a to wygląda jak bajka dla 3 latków. Tyle ode mnie.
Mateo1991
Posts: 341
Joined: 10 Apr 2011, 12:06
Location: TKN

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by Mateo1991 »

Bartek sprostuje ci to czego nie zrozumiales, o co mi chodzi?? Chodzi mi o to abyś zrobił screen shota (NP. Z BAD MITERNDORF) i zrobił coś podobnego tylko z innej perspektywy, może F8 albo jedna z kamer "helikopterowych". Dodał właśnie nowe rodzaje drzew, budkę sędziowską jakieś transparenty, widok kibiców z flagami itp. Właśnie o to mi chodzi :). Po drugie nikt cie nie krytykuje, tylko podaje nowe sugestie, a po trzecie widze że znasz się na tym bo ja o grafice nie mam pojęcia więc stwórz coś nowego bo wychodzi ci to nieźle.
Di Stefano
Posts: 734
Joined: 18 Jul 2011, 18:07

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by Di Stefano »

cruzzz112 wrote:Nie chcę Bartek w żaden sposób podważać twoich umiejętności graficznych, bo sam grafiką się nie zajmuję, więc dużo o tym nie wiem. Ale jeżeli zobaczyłbym takie otoczenie w DSJ4, to najprawdopodobniej wróciłbym do DSJ3. Wszystko wygląda cholernie sztucznie, nie tyle sztucznie co nadziana amerykanka, której 60% ciała to silikon, ale tak sztucznie jak grafika we "włatcach móch" wszystko wygląda jak robione na siłę, w przeciętnej bajce lecącej na jim-jamie. Skocznia jest trochę rozpikselowana, krawędzie lasu wyglądają, jakbym patrzył na nie przez 30 letnie okulary, o grubości 0.5cm, a niebo wygląda, jakby za lasem objawił się Jezus. Nie wiem, komu jak komu, ale mi ta praca bardzo się nie podoba, ale to tylko moje skromne zdanie, zwykłego, szarego usera, którego pojęcie o grafice komputerowej jest równe 0.1, jednak pojęcie o wyglądzie świata to 100%, a to wygląda jak bajka dla 3 latków. Tyle ode mnie.
To samo chciałem powiedzieć, ale troche łagodniej. Nie jest jakoś beznadziejnie ale to wszystko jest płaskie troche, nie ma głębi nic a nic, nie chce cię obrażać albo coś, tylko wyrażam swoje zdanie, na pewno są ludzie którym się to podoba, ale ja do nich nie należe.
Mateo1991
Posts: 341
Joined: 10 Apr 2011, 12:06
Location: TKN

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by Mateo1991 »

Jeszcze dorzuce swoje zdanie na temat grafiki. Grafika w DSJ 4 jest fantastyczna i raczej nie potrzebuje metamorfozy, można dodać kilka szczegółów, ale nic więcej nie zmieniać, gra ma swoisty klimat i jeśli dojdą wreszcie nowe skocznie i kilka szczegółów w tle no to sami wiecie, że będzie naprawde ciekawie w tym czwartym kwartale :) :) :)
Bartek5035
Posts: 485
Joined: 22 Jan 2011, 00:27
Location: Poland
Contact:

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by Bartek5035 »

Mateo1991 wrote:Bartek sprostuje ci to czego nie zrozumiales, o co mi chodzi?? Chodzi mi o to abyś zrobił screen shota (NP. Z BAD MITERNDORF) i zrobił coś podobnego tylko z innej perspektywy, może F8 albo jedna z kamer "helikopterowych". Dodał właśnie nowe rodzaje drzew, budkę sędziowską jakieś transparenty, widok kibiców z flagami itp. Właśnie o to mi chodzi :). Po drugie nikt cie nie krytykuje, tylko podaje nowe sugestie, a po trzecie widze że znasz się na tym bo ja o grafice nie mam pojęcia więc stwórz coś nowego bo wychodzi ci to nieźle.
zajmę się tym o czym wspomniałeś :)
noo ale fakt jak teraz patrzę to trochę za kolorowo to wygląda ;p
no ale kurde to miał byś full realizm w DSJ4
-prawdziwe niebo
-prawdziwe drzewa
-prawdziwy igielit
A może połączenie realnego świata z grą jest po prostu nie możliwe i nie będzie to nigdy dobrze wyglądać, bo sami zobaczcie, w DSJ4 raczej większość kolorów to takie jakby szorstkie barwy ;p
Może jedno z drugim nie grać :) ale akurat to co zrobiłem to swego rodzaju hybryda ;p
i moja wariacja na temat gry
A wszelka krytyka jest dozwolona, to są sugestie na przyszłość za który wszystkim dziękuje :)
Image
Image
Winner WOT'S competitions: 35
Podium general classification of WOT: 10
Winner general classification of WOT: 5
Bartek5035
Posts: 485
Joined: 22 Jan 2011, 00:27
Location: Poland
Contact:

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by Bartek5035 »

Areen wrote:Gradian na dopasowanie tła? Chyba gradient... tak czy owak - to jest rozmycie (blur) i dzięki niemu nie ma tych ostrych krawędzi, ale za to wszystko wygląda nierealistycznie. Do poprawy krawędziowania służy inna metoda, ale widzę, że dopiero zaczynasz przygodę z grafiką, więc nie będę Ci truł głowy tym :P
areen powiedz jaka to metoda ;p bo ja używam wielu programów :)
ale bazuje na photoshopie :)
Image
Image
Winner WOT'S competitions: 35
Podium general classification of WOT: 10
Winner general classification of WOT: 5
dudolinho90
Posts: 353
Joined: 03 Jul 2011, 14:51
Location: New York

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by dudolinho90 »

po 1 nie skrytykowalem Cie i nie powiedzialem ze jest to jakies beznadziejne tylko wyrazilem swoja opinie ... tez uwazam ze jest to za zywe ; ) piszesz ze dsj 4 jest szosrstkiej barwy ale po co ma byc kolorowo ?? to jest prosta gra i niech taka bd zreszta ogladasz skocznie w tv nie mowie teraz o zakopanem planicy czy willingen ale reszta skoczni to sa szaraki szczegolnie takie kussamo i jeszcze raz podkresle ze nie skrytykowalem Cie tylko wyrazilem poglad w momecie 75 % moze cos dorzucisz tam ze wyjdzie bardzo dobrze dlatego poczekam na koniec
Image

Image
Kajek
Moderator
Posts: 529
Joined: 19 Mar 2008, 22:31
Location: Poland
Contact:

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by Kajek »

Jeżeli wystawiasz swoje prace publicznie, licz się z krytyką.
Zaraz zaczniecie wychodzić poza "granice", wróćcie do tematu DSJ albo skoków.
http://epgaming.net/ - Jedyny aktywny turniej DSJ3 na świecie!
http://epgaming.net/ - Only active DSJ3 tournament in the world!
Marcin Zakaszewski
Posts: 10
Joined: 18 Jun 2011, 10:25

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by Marcin Zakaszewski »

jak mogę zrobić sygnaturę ze swoimi rekordami??
ModernWarfare2
Posts: 168
Joined: 09 Mar 2011, 21:10
Location: Poland, Jasło

Re: [Pol] For Poles/Dla Polaków - Discussion topic!

Post by ModernWarfare2 »

Mi się wydaje że Jussi nic nie powie o pełnej wersji i zrobi niespodzianke w najmniej oczekiwanym momencie, i pewnie wtedy wyjdzie pełna wersja
Personal Best Record - 231.38
Obrazek kiedy indziej dam xD
Locked